Lekcie angličtiny

INDIVIDUÁLNE ONLINE LEKCIE

povedzte "áno" Vašej hodinke

Klasické lekcie angličtiny trvajú 60 minút. Ak medzi nami prebehne tá správna chémia, Vaša lekcia ubehne rýchlosťou žmurknutia a Vaše espresso ostane, žiaľ, studené a zabudnuté na stole. Vtedy je to to medzi nami to pravé orechové.
Je veľmi dôležité, aby pre Vás naše lekcie znamenali príjemný, zmysluplný čas vytvorený na mieru pre Vás. S týmto nám pomôže krátky dotazník a úvodná lekcia.

autentické materiály

Materiály k lekciám sú veľmi individuálne. Ten správny level a s ním tie správne materiály zvyknem odhaliť v priebehu prvej lekcie. Ak ste začiatočník, budeme sa vzdelávať podľa konverzačných učebníc z dielne Flowery Speech. Materiálom sa však môžu stať všakovaké veci - možno mi budete chcieť interpretovať Malého Princa, možno budete túžiť so mnou rozoberať nápis na šampóne. Ja sa budem tešiť.

poznámky či espresso?

Vaše lekcie si môžete naplno užívať pri pochlipkávaní svojho obľúbeného nápoja bez zapisovania si. Všetky Vaše poznámky Vám starostlivo zapíšem do Skype chatu, kde ostanú uložené. Ak ste kinestetický typ, a teda písanie je pre Vás nápomocné, zapisujte, podčiarkujte, kreslite. Všetky Vaše potreby sú rešpektované.

Pre syna, ktorý trpí poruchou učenia (dyslexia) som hľadala niekoho na doučovanie angličtiny, kto bude mať trpezlivosť, odvahu a chuť vzdelávať dieťa so špecifickou potrebou vzdelávania. Som rada, že sme takého človeka našli v Lucke. Syn si na ňu veľmi rýchlo zvykol, na hodiny chodí rád a odzrkadľuje sa to aj na jeho známkach v škole. S Luckou spolupracujeme už 5ty rok a za celú dobu sa nestalo, že by na niektorú hodinu meškala, alebo nebola pripravená. Som jej veľmi vďačná, za jej vždy pozitívny prístup a ochotu pomôcť! Stala sa zároveň synovou kamarátkou a my ju u nás doma považujeme za neoddeliteľnú súčasť našej rodiny. Sme radi, že ju máme!

jari k., syn dominik

V angličtine som večný začiatočník, ktorý urobí všetko preto, aby sa konverzácii v angličtine vyhol. 🙂 Po dlhom zvažovaní som sa rozhodla dať tomu poslednú šancu s Luckou. A musím povedať, že zatiaľ neľutujem! Úplne prirodzene sa vie prispôsobiť môjmu pracovnému tempu a aj tomu, ako som unavená a naše konverzačné hodiny mám veľmi rada. Spolu preberieme všetky témy sveta a konverzácia je úplne prirodzená bez pocitu hanby a trápnosti, ktorú som predtým pri konverzácii pociťovala. Odporúčam všetkými 10timi!

jari k.

Odkomunikovať niečo po anglicky bolo pre mňa náročné. Veľa pokusov, veľa individuálnych lekcií. Vždy som myslela v nemčine. A jedného dňa som na FB objavila nečakane informáciu, že dnes mne už známej Lucy, sa uvoľnilo miesto na individuálne hodiny. Napísala som, prekonala všetky svoje obavy. Dnes viem, že to bolo skvelé rozhodnutie, aktívne sa začať učiť angličtinu s Lucy. Lucy ďakujem za to, že dnes dokážem hodinu komunikovať v angličtine. Nie je to žiadna vysoká úroveň v mojom podaní, ale ten pocit, ktorý vďaka Lucy mám pri tejto komunikácii je neopakovateľný. Konečne som si vďaka nej začala veriť. Prekonala vnútorný blok, že aj keď to nie je na 100%, treba komunikovať po anglicky. Lucy je úžasný človek a motivátor, ona je ten človek, ktorý mi ukazuje smer, ktorý mi ukazuje aké ľahké je učenie sa angličtiny. Jej prístup je fascinujúci. Človek má pri nej pocit, že je v angličtine doma. Hneď po úvodnej lekcii som vedela, že Lucy je ten človek, ktorý bude skvelý aj pre môjho 12-ročného syna na lekcie konverzácie. A prešli skoro 4 mesiace a mne ako matke sa nestalo, aby so mnou syn vyjednával, že nejde na lekciu s Lucy. Dieťa sa teší ma ich spoločné lekcie, lebo vždy preberajú tak fascinujúce témy, že syn je nadšený a sám si sleduje čas. A veta - "Mami, nemôžem sa teraz s tebou zabávať, lebo mám lekciu s Lucy." - hovorí za všetko. Najlepšia investícia je investícia do vzdelávania, vlastného rozvoja. A angličtina s Lucy je zážitok, radosť a zároveň si dovolím tvrdiť stretnutie s online priateľom.
Ďakujeme Svatava a Marcus

svatava & marcus S.

30 eur

ÚVODNÁ LEKCIA

Úvodná lekcia je nezáväzná. V pokoji a bez viazanosti si vyskúšate, či pocítite tú správnu lektorsko-študentskú chémiu a či Vás môj štýl lekcií baví. Ak k tomuto „magic“ dôjde, následne si zvolíte balíček, ktorý Vám vyhovuje.

350 eur

BALÍČEK 10 LEKCIÍ

Práve ste prekonali samého seba, vyšli zo svojej komfortnej zóny a užili si vyplavené endorfíny na svojej úvodnej lekcii? Nech sa páči, toto môže byť Váš balíček.

platnosť balíčka: 10 týždňov

640 eur

BALÍČEK 20 LEKCIÍ

Cenovo výhodný balíček pre milovníkov dlhodobej spolupráce a makačov.

platnosť balíčka: 20 týždňov

240 eur

BALÍČEK MENTORING & LEKCIE

Praktický 2-mesačný balíček obsahujúci striedajúce sa 4 individuálne lekcie a 4 týždne mentoringu.

platnosť balíčka: 8 týždňov

MINIKONVERZÁCIE

povedzte "áno" Vašej polhodinke

Minikonverzácie trvajú 30 minút. Ak medzi nami prebehne tá správna chémia, tak Vám Vaša lekcie ubehne rýchlosťou polžmurknutia a Váš nápoj ostane, žiaľ, nedotknutý na stole. Pri správnej lektorsko-študentskej chémii sa zo zdanlivo krátkej 30-minútovky stane zmysluplný čas plný vyjadrovania Vašich názorov, pocitov, myšlienok - skrátka čohokoľvek, čo so mnou budete chcieť zdieľať. S obsahom nám pomôže krátky dotazník a úvodná minikonverzácia. Súčasťou minikonverzácií je, samozrejme, gramatické usmernenie a naberanie slovnej zásoby. All in one.

zasadačka či ranná prechádzka?

K lekciám si zvolíte možnosť s videom alebo bez videa. V prípade voľby lekcií bez videa sa môžete nachádzať prakticky kdekoľvek vrámci internetového pripojenia. Táto možnosť Vám umožní spojiť príjemné s užitočným - populárne je užiť si konverzovanie v angličtine na ceste za chýbajúcim tvarohom do dedinskej siete potravín. Za obrovské plus však považujem, že tento spôsob lekcií Vám umožňuje vyjsť zo svojej komfortnej zóny a vyskúšať si hovoriť po anglicky na najrôznejších miestach, nebyť tak psychicky fixovaný na jedinú miestnosť, v ktorej zvyknete mávať lekcie a zbaviť sa tak ostychu z hovorenia pred ľuďmi.

psychohygiena s dobrým poslucháčom

Pre mnohých mojich klientov sa minikonverzácie a klasické lekcie stávajú akousi obľúbenou formou psychohygieny - času, kedy môžu dobrému poslucháčovi porozprávať všetky svoje názory, myšlienky, pocity, prežívania. Môžeme si, samozrejme, zvoliť obsah lekcií v podobe najrozmanitejších zaujímavých tém, avšak, sám život je nám často najlepším námetom. Navyše, keďže námetom je Váš život, zvyšuje sa reálnosť situácií a slovnej zásoby potrebnej do Vášho vyjadrovania sa.

"Hneď po úvodnej lekcii som vedela, že Lucy je ten človek, ktorý bude skvelý aj pre môjho 12-ročného syna na lekcie konverzácie. A prešli skoro 4 mesiace a mne ako matke sa nestalo, aby so mnou syn vyjednával, že nejde na lekciu s Lucy. Dieťa sa teší na ich spoločné lekcie, lebo vždy preberajú tak fascinujúce témy, že syn je nadšený a sám si sleduj čas. A veta - \"Mami, nemôžem sa teraz s tebou zabávať, lebo mám lekciu s Lucy.\" - hovorí za všetko. Najlepšia investícia je do vzdelávania, vlastného rozvoja. A angličtina s Lucy je zážitok, radosť a zároveň si dovolím tvrdiť stretnutie s online priateľom. <br>Veľmi sa teším. Marcus je nadmieru spokojný. Nadšený. A myslím, že to tak bude aj naďalej. Rozprávanie mu ide, ale neviem, či aj po anglicky. 😀 Čiže za nás oboch musím skonštatovať, že nám Vás Lucka zoslalo samo nebo. Ďakujem za Vás a a Váš veľmi profesionálny prístup k lekciám angličtiny. Nič také sme ešte nezažili. Naozaj topka."

svatava s., syn marcus


18 eur

ÚVODNÁ MINIKONVERZÁCIA Úvodná minikonverzácia je nezáväzná. V pokoji a bez viazanosti si vyskúšate, či pocítite tú správnu lektorsko-študentskú chémiu, čo je v prípade minikonverzácií obzvlášť dôležité. Následne si zvolíte balíček, ktorý Vám vyhovuje. 

200 eur

BALÍČEK 10 MINIKONVERZÁCIí

platnosť balíčka: 10 týždňov

360 eur

BALÍČEK 20 MINIKONVERZÁCIí

Cenovo výhodný balíček pre milovníkov dlhodobej spolupráce a makačov.

platnosť balíčka: 20 týždňov

 

180 eur

BALÍČEK MENTORING & MINIKONVERZÁCIE

 Praktický 2-mesačný balíček obsahujúci striedajúce sa 4 individuálne lekcie a 4 týždne mentoringu. 

 platnosť balíčka: 8 týždňov

 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Lekcie začíname tzv. „small talk-om“, v ktorom so mnou môžete zdieľať Vaše myšlienky, pocity, novinky, počasie – jednoducho čokoľvek – ja sa budem tešiť.  Mám radosť vždy, keď tvoríte vety, ba i časti viet, a keď sa od Vás dozviem niečo nové. Čím dlhšiu sa Vám podarí túto časť urobiť, tým viac si precvičíte konverzáciu. Opýtam sa Vás rôzne otázky, do ktorých zahrniem slovíčka a gramatiku z opakovania. Vaše otázky na mňa sú vítané! Pokojne sa ma môžete opýtať čo Vás zaujíma a precvičiť si tak tvorbu otázok. Pokračujeme kontrolou domácej úlohy a Vašimi prípadnými otázkami. Následne sa naučíme niečo nové a konverzačne si to krížom-krážom zo všetkých strán precvičíme. Lekciu zakončíme záverečným zopakovaním si, zadaním domácej úlohy, Vašimi dojmami a dávkou endorfínov.

Obsah a priebeh lekcií je však v prípade každého klienta odlišný. Som si istá, že by som medzi Vami nenašla dvoch, u ktorých by boli lekcie identické. Lekcie sa pre Vás snažím čo najlepšie nastaviť tak, aby vyhoveli Vašim potrebám, želaniam a osobnosti.

Budem sa tešiť na Váš email – neváhajte ma kontaktovať na adresu lucy.floweryspeech@gmail.com. Budem sa tešiť aj na Vašu správu na WhatsApp/ Viber, ak to takto máte radšej (0905 396 287). Zašlem Vám krátky dotazník, v ktorom sa o Vás dozviem viac a tak mi pomôžete čo najlepšie nastaviť Vašu úvodnú lekciu. Dohodneme si termín úvodnej lekcie, počas ktorej zistíte, či medzi nami prebehla tá správna chémia. Úvodná lekcia je nezáväzná a uhrádza sa samostatne.

Ak ste začiatočník, vrelo odporúčam tempo 2 lekcií týždenne, niektorí klienti uprednostňujú 3 lekcie týždenne. V prípade pokročilých a minikonverzačiek sú príjemným tempom 1-2 lekcie týždenne. Ak ste zatúžili po intenzívnom kurze, pokojne ma kontaktujte, spoločne pre Vás nájdeme tie najlepšie možnosti. 

Samozrejme. Je to azda najideálnejší systém termínov lekcií – vždy viete, na ktorý deň a čas sa môžete tešiť.  Taktiež viete, že tieto dni a časy pre Vás ostávajú rezervované. Navyše, vždy si viete usporiadať všetky povinnosti a radosti i niekoľko týždňov dopredu. Taktiež Vám tento systém šetrí čas, pretože ho nemusíte každý týždeň strácať dohadovaním si termínov. 

Samozrejme, rozumiem. Ak pracujete na zmeny alebo máte pestrý program, pokúsim sa urobiť všetko pre to, aby som pre Vás našla vyhovujúce termíny. Rozvrh na nasledujúci mesiac vytváram zvyčajne okolo 20-teho dňa predošlého mesiaca. Vtedy Vás budem kontaktovať a spoločne budeme hľadať termíny, ktoré Vám vyhovujú.

Ak sa Váš program zmení a nemôžete sa zúčastniť dohodnutej lekcie, je nutné oznámiť mi to minimálne 24 hodín vopred. V opačnom prípade Vám, žiaľ, neviem poskytnúť náhradný termín lekcie, lekcia je považovaná za uskutočnenú a je účtovaná v plnej sume. 

V prípade včas zrušenej lekcie sa lekcia nahrádza dvomi spôsobmi: 

1. dohodou náhradného termínu lekcie v daný týždeň, ak je voľný; 

2. zrušená lekcia sa automaticky nahrádza mentoringom – vytvorím pre Vás materiály na samoštúdium a pripojím materiály na precvičenie si opakovania, zašlem Vám ich, dohodneme si termín odovzdania materiálov, tie mi zašlete späť, opravím ich, pridám spätnú väzbu a zašlem Vám ich späť. Ak sa v procese mentoringu vyskytne niečo, čo potrebujete prediskutovať, urobíme tak na nasledujúcej lekcii. (V prípade zrušenej lekcie menej ako 24 hodín pred začatím dohodnutej lekcie lekciu nie je možné nahradiť mentoringom.) 

V prípade, že z nejakého dôvodu z Vašej strany nie je možné zúčastňovať sa ďalších predplatených lekcií, lekcie sú nahrádzané mentoringom. 

Espresso! Alebo čaj, alebo…jednoducho Váš obľúbený nápoj. Jediné, za čo ste na Vašich lekciách zodpovední je, aby ste sa nachádzali v príjemnom prostredí, mali v ruke Váš obľúbený nápoj a naplno si užili čas pre Vás. O ostatné sa s láskou postarám ja. 

Môžete si pripraviť zošit a pero, ak to takto máte radi. Old school. Ako ja.  

Všetky lekcie prebiehajú na praktickej Skype platforme. Možno si oprášite staré časy a aplikáciu si nainštalujete po 100 rokoch, avšak, Skype teraz disponuje i aplikáciou pre mobilné telefóny, ktorá je veľmi jednoduchá a praktická. Vaše lekcie si teda so sebou môžete vziať skutočne kamkoľvek. 

Nie. Ani ku klasickým lekciám, ani ku minikonverzáciám nie je nutné mať kameru. Pred začatím nášho vzrušujúceho vzdelávacieho procesu si zvolíte lekcie s kamerou alebo bez kamery. 

Aké sú výhody lekcií bez kamery? Podľa môjho názoru sú lekcie bez kamery formou, ktorá najlepšie trénuje Váš posluch výslovnosti a porozumenie, keďže nemáte možnosť iného zmyslového vnímania lektora. A teda sú niečím, čo Vás možno čo najlepšie, i keď trochu náročnejšie, pripravuje na zažívanie situácií v angličtine. Praktickou výhodou je, samozrejme, aj to, že sa môžete pohodlne nachádzať kdekoľvek a v čomkoľvek. Táto forma je z mojej skúsenosti najobľúbenejšia, po prvej lekcii si ju zatiaľ všetci klienti zamilovali. 

A výhody lekcií s kamerou? Osobnejší kontakt. Ak to takto máte radi, samozrejme. 

No samozrejme, nebudeme trocháriť! Nové i zabudnuté veci ci precvičíte v domácej úlohe. Domáce úlohy nie sú povinné, ale sú veľmi obľúbené a nepochybne Vám veľkou mierou pomáhajú k progresu. Druh a dĺžku domácich úloh spoločne zvolíme tak, aby Vás bavili a boli pre Vás prínosné. Hoci napríklad aj spomínaný Malý Princ. 

KONTAKT

Mgr. Lucia Kasaj
lucy.floweryspeech@gmail.com 
WhatsApp/ Viber 0905 396 287