Lucy

Rýľ a priesady, espresso a hlboké debaty.

Lucy the gardener & good humour lover 

Som Lucia Kasaj, veľmi ma teší. Okoliu som známa ako vášnivá záhradkárka fascinovaná rastlinami, ktorá hoci i na metri štvorcovom vypestuje tri druhy zeleniny, prihodí aj nejakú bylinu, a ak by jej náhodou nevyšlo miesto, ostatné zasadí do ľubovoľných nádob – kýbľov, krhiel, či vriec. Žijem v Bratislave a naplno si užívam kombináciu ruchu hlavného mesta a pokoja v záhradnej oáze. V rukách striedam krásne kabelky, rýľ a motyku. Popritom nepohrdnem pochlipkávaním kvalitného espressa, ktoré ladne držím dvomi zahlinenými prstami. Rastliny sú jednoducho láska a nikdy ich nie je príliš veľa. No naozaj, veď gauč sa posunie. Ku šťastiu mi chýba malé jazierko s leknami. Srdce mi plesá pri  zmysluplných debatách najrôznejšieho druhu. V neposlednom rade, ako hovorí môj milovaný 15-ročný študent, dobrý humor nie je nikdy zlý.

IMG_E4541

English & Lucy, Lucy & English 

Keď som mala 5 rokov, sedela som so sestrou na kúpalisku a niečo sme brblali neidentifikovateľnou rečou. Tvárili sme sa totiž, že hovoríme po anglicky. Boli sme cool. Keď prah môjho života prekročila éra mojej neopakovateľnej puberty a s ňou sa vo dverách zjavili moje srdcovky ako Black Eyed Peas, Beyoncé, Christina Aguilera,… – cieľ bol jasný – naučiť sa texty týchto nesmrteľných hitov. No proste, je to jasné – pani angličtina ma vždy fascinovala. Kedysi som nemala páru o tom, čo chcem robiť, no isté je, že angličtina bola vždy súčasťou prirodzeného podvedomého plánu. Vyštudovala som učiteľstvo angličtiny a občianskej náuky na Univerzite Komenského. Jedného dňa, počas štúdia na univerzite, na mňa vyskočil inzerát ponúkajúci miesto lektorky angličtiny. Náhoda? Ani náhodou. Vyše dva roky som bola lektorkou v súkromnej jazykovej škole v Bratislave. Viedla som individuálne a skupinové lekcie, vyučovala som v rôznych firmách v Bratislave a súčasťou boli i Skype lekcie. Tu sa teda začala moja lektorská cesta, ktorá trvá dodnes. Vďaka mojim úžasným klientom sa môžem s láskou svojej lektorskej práci venovať už neuveriteľných  7 rokov. 

dream clients &  magic

Je veľmi možné, že Vy vôbec netušíte, čo sa vo Vás skrýva, čo všetko viete a dokážete. Mala som možnosť byť lektorkou toľkým klientom, ktorí boli presvedčení, že nevedia po anglicky nič, že sú jazykovými antitalentmi, že začneme naučením sa „hello“. A možno tým aj skončíme. A toľkokrát sa mi stalo, že sme z levelu 1 akosi prešli ku krásnym konverzáciám a level 1 ostal zatvorený. Viete, ja vo Vás verím na základe dlhoročných skúseností. Dajte si šancu aj Vy. Byť súčasťou vzdelávacieho procesu každého z Vás je fascinujúce. Je fascinujúce sledovať Vás a byť súčasťou „niečoho viac“ – učenie sa cudzieho jazyka Vám totiž vždy ponúkne „niečo viac“ a ja vždy zvedavo a trpezlivo čakám, čo to bude – prekonanie samého seba, vyššie sebavedomie, pocit komfortu, pocit hrdosti, kariérny rast, sólo dovolenka, úsmev od ucha k uchu.

KONTAKT

Mgr. Lucia Kasaj
lucy.floweryspeech@gmail.com 
WhatsApp/ Viber 0905 396 287